7 kwietnia 2013 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie , odbył się koncert zespołu LUXTORPEDA. Zespół zaserwował słuchaczom ostrą i bardzo energetyczną dawkę mocnego rockowego grania . Przez godzinę i czterdzieści minut fani mocnego grania mieli ucztę dla swoich uszu. Luxtorpeda stworzyła wspaniałą atmosferę. Kontakt z fanami, wspólne zdjęcia , wspólne śpiewanie, autografy czyli to wszystko co lubią fani. Z nieoficjalnych źródeł wiemy , że najmłodszy uczestnik koncertu miał 4 latka. Wielką niespodziankę jak powiedział Robert „Litza”Friedrich, sprawił Luxtorpedzie występ zespołu młodzieżowego z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie. Maria Cichoszewska, Karol Konieczny, Grzegorz Urbańczyk i Adam Ziegler zagrali „Autystycznego” z repertuaru Luxtorpedy.  Lider Luxtorpedy „LITZA” udzielił  kilku cennych wskazówek młodzieży, a Karol Konieczny miał lekcje gry na gitarze jak sam stwierdził z „mistrzem” . Młodzież z sekcji dziennikarskiej przeprowadziła wywiad z Robertem „Drężmakiem” Drężek , drugim gitarzystą zespołu.  Miłym zaskoczeniem było, gdy „Litza” podczas koncertu powiedział: „ jeździmy po wielu salach koncertowych i klubach muzycznych  w Polsce , ale ta sala jest akustycznie jedna z lepszych w kraju”. Miłe słowa, mili ludzie , świetny koncert.