Złota Roszada Lipno

Trzy złote medale i jeden brązowy zdobyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Roszada Lipno w XXII Drużynowych Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych, które odbyły się w dniach 19-21 czerwca w Dąbkach k/Koszalina.

W mistrzostwach wystartowało 185 zawodników z 21 klubów warcabowych. Na najwyższym podium stanęły trzy razy drużyny Roszady, w kategorii do 13 lat drużyna chłopców w składzie (Tomasz Urbańczyk, Filip Kujawa i Tymoteusz Myszuk) i drużyna dziewcząt w składzie (Martyna Lipka i Marta Ruta) oraz w kategorii do 10 lat drużyna chłopców w składzie (Amadeusz Zyber-Moszak, Mateusz Matysiak i Jakub Okupniczak). Na trzecim miejscu podium w  kategorii dziewcząt do 13 lat stanęła druga drużyna Roszady w składzie (Zuzanna Ruta i Aleksandra Walkowska). Na pochwałę zasługują pozostałe nasze drużyny, które dzielnie walczyły o wysokie miejsca, w kategorii dziewcząt do 10 lat pierwsza drużyna (Martyna Bortlisz i Wiktoria Gawron)  zajęła 8 miejsce, w kategorii chłopców do 10 lat druga drużyna (Maciej Ziegler, Maciej Olejniczak, Adam Janowicz i Patryk Dzialik) wywalczyła 5 miejsce.  W kategorii chłopców do 13 lat w druga drużyna (Jakub Janowicz, Wiktoria Grzesiak i Mateusz Nowak) zajęła 10 miejsce, regulamin zezwala na start w drużynie chłopców jednej dziewczyny. Szczególne uznanie należy się przedszkolakom Joannie Stachowiak i Vivien Zyber-Moszak, które  grały w drugiej drużynie w kategorii dziewcząt do 10 lat i zajęły bardzo wysokie 9 miejsce. Miłym akcentem podczas zakończenia Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów było wręczenie zawodnikom Roszady Lipno nominacji na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do Tallina przez prezesa Polskiego Związku Warcabowego pana Jacka Pawlickiego. Zaszczytu tego dostąpili Martyna Lipka, Tomasz Urbańczyk i Tymoteusz Myszuk.