Zawody Furmana 2015

                 III EDYCJA ZAWODÓW FURMANA
                                                          Smyczyna 18 04 2015 r.

                       Tegoroczne „Zawody Furmana” po raz pierwszy organizujemy oficjalnie ze Stowarzyszeniem „ Towarzystwo Jazdy Polskiej i Tradycji Sarmackich” z Bukówca Górnego gm. Włoszakowice oraz przy współpracy z Regionalnymi Zespołami Ludowymi z Bukówca Górnego , Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkowic i G.O.K. w Lipno.                                                                                             

Impreza złożona jest z dwóch części; popisy furmanów organizują członkowie Stowarzyszenia PZ.L. , a oprawę artystyczną wraz z popisami kaskaderów konnych członkowie Stowarzyszenia „Towarzystwo Jazdy Polskiej i T.S.” z Bukówca Górnego.
                         Impreza rozpoczyna się zbiórką zawodników oraz grup artystycznych na parkingu w Mórkowie przy kościele o godz. 11.30; skąd barwnym orszakiem na wozach i bryczkach punktualnie o godzinie 12.00 nastąpi wyjazd do wsi Smyczyna .                                                                               

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 13.00 na Ranczo w Smyczynie. Zawody podzielone są na : pokaz prac leśnych i prac polowych .Załogę furmanek stanowi woźnica i jego pomocnik.                                                                                                                                                                                         Celem pokazu jest: zademonstrowanie publiczności „ułożenie” koni oraz ogólnej sprawności i sprytu załóg furmanek.                                                                                                                                                                                                   W przerwach tych pokazów wystąpią kaskaderzy konni i regionalne zespoły ludowe . Tradycyjne wypieki i inne delicje kulinarne w formie poczęstunku przygotują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach .                                                                                                                    

Tak duża impreza miała szanse wpisać się w kalendarz cyklicznych imprez regionalnych i promować nasz region dzięki pasji członków Stowarzyszeń i życzliwym im darczyńcom.                                                                                                                                                                                                                                                   O promocję naszego naszego regionu zadba TVP – Poznań, radio ELKA , Gazety ABC i Panorama Leszczyńska.


Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2