Zawodnicy Roszady na Mistrzostwach Europy

Trójka zawodników UKS Roszada Lipno: Martyna Lipka, Tomasz Urbańczyk i Tymoteusz Myszuk reprezentowała Polskę w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych w Tallinie.

Przed samym wyjazdem cała reprezentacja Polski miała uroczyste ślubowanie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Nasi juniorzy startowali w kategorii do 13 lat i dzielnie rywalizowali z najlepszymi zawodnikami naszego kontynentu z takich państw jak: Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Ukraina, Mołdawia, Czechy, Włochy, Turcja, Azerbejdżan, Francja, Holandia i Belgia.

Największy sukces reprezentacji Polski, to zdobycie srebrnego medalu w kategorii do 16 lat przez Karola Cichockiego z klubu  Olymp Błonie. Największy sukces z zawodników Roszady Lipno odniósł Tomasz Urbańczyk, który wywalczył 17 miejsce (9 pkt) w grze długiej i 15 miejsce (10 pkt) w grze błyskawicznej. Tomek zdobył  9 punktów w grze długiej co stanowi 50% ze wszystkich możliwych do zdobycia. Dzięki temu wypełnił normę i otrzymał kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na początku listopada w Hejken (Holandia). Bardzo dobrze zagrała również Martyna Lipka, która zdobyła 18 miejsce (8 pkt) w grze długiej i 12 miejsce (10 pkt) w grze błyskawicznej. Dobrze wystartował Tymoteusz Myszuk, który debiutował w kategorii do 13 lat i był jednym z najmłodszych uczestników w tej kategorii, w grze długiej zajął 28 miejsce (8 pkt) i w grze błyskawicznej 17 miejsce (10 pkt).