Wspomnienia z ferii

W tym roku na uczestników ferii, zorganizowanych przez bibliotekę oraz GOK w Lipnie, jak zwykle czekało wiele niespodzianek. Odkrywaliśmy tajemnice Zamku w Rydzynie, rozpoznawaliśmy ślady zwierząt na śniegu, odwiedziliśmy teatr oraz kino i jak przystało na karnawał, nie mogło zabraknąć balu.

Zamek Rydzyński kryje wiele tajemnic, legend oraz ciekawych historii. Tego wszystkiego mogliśmy się dowiedzieć dzięki pani przewodnik, która oprowadziła nas po salach i komnatach, pokazała pamiątki po właścicielach, zabytkowe meble oraz zdjęcia. Po takim zwiedzaniu wspólnie zjedliśmy obiad w zamkowej restauracji.

Dla uczestników ferii zorganizowaliśmy również bal karnawałowy. Były gry, zabawy,  konkursy oraz poczęstunek. Dużo emocji i śmiechu wzbudził konkurs tańca z naszą jurorką oraz zabawy ruchowe z muzyką.

 W środę odwiedziliśmy Teatr Animacji w Poznaniu. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Żabka” na podstawie książek Maxa Velthuijsa, uznanego za jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Ilustracje z książek przeniesiono na scenę, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć niesamowite przedstawienie pełne kolorów, ciekawych postaci i mądrych historii.

W kolejnym dniu obejrzeliśmy film w kinie Ciemna 3D, w Lesznie, pt. „Ostatni smok świata”.  Po seansie udaliśmy się do restauracji McDonald’s.

Natomiast w ostatnim dniu naszych ferii wzięliśmy udział w zajęciach z edukacji leśnej, dzięki uprzejmości Leśnictwa Błotkowo oraz Nadleśnictwa Kościan. Zajęcia przeprowadziła pani Magdalena Marchelek, Specjalista Służby Leśnej. Leśna lekcja bardzo spodobała się dzieciom. Dowiedzieliśmy się wielu informacji o pracy leśnika, o lasach i zwierzętach zimą, a także uczyliśmy się rozpoznawać zwierzęta po śladach pozostawionych na śniegu. Na koniec czekało na nas ognisko oraz kiełbaski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok.

Biblioteka Lipno


Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2