Wielkanoc

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyła się kolejna impreza z cyklu „Wielkanoc w Tradycji”. To znak, że „szybkimi krokami” zbliżają się Święta Wielkanocne.

Impreza od lat cieszy się niesłabnąca popularnością. I tym razem salę lipińskiego domu kultury wypełniły tłumy. W tym roku zaprezentowano 14 stołów wielkanocnych, na których „królowały” babki, mazurki, serniki, ozdoby wielkanocne i potrawy wielkanocne. Wyrób tradycyjnej kiełbasy białej parzonej prezentował Remigiusz Konarczak a Henryk Zięba zapraszał do degustacji żurku oraz pasztetu tradycyjnego ze śliwką. Można też było zobaczyć proces wędzenia szynki i kiełbasy polskiej. O część artystyczną imprezy zadbał zespół śpiewaczy „Katarzynki” ze Słupi Kapitulnej. Skoczne ludowe i biesiadne piosenki wpadały w ucho i zachęcały do wspólnego śpiewania. Tegoroczna „Wielkanoc w tradycji” obfitowała także w konkursy. Duża ilość zgłoszeń konkursowych sprawiła, że członkowie komisji oceniającej nie mieli łatwego zadania. Tytuł najładniejszego stołu wielkanocnego przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich w Lipnie. Drugie miejsce zajęła prezentacja Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Goniembicach. W konkursie na babkę drożdżową zwyciężył wypiek Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach. Specjalną nagrodę „Szklane jajo” ufundował i wręczył Jacek Karmiński - wójt gminy Lipno. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Konkurs Plastyczny pt. „Najładniejsze Jajko Wielkanocne”. Zgłoszono 105 prac w 4 kategoriach. Laureatami konkursu zostali:

Przedszkole

1.     Marysia Skorupka,

1.     Marta Walkowiak

2.     Maja Kossowska

3.     Weronika Piosik

Wyróżnienie – Marta Kreczmer
Wyróżnienie – Agata Walewska

Klasy I-III SP

     1.  Daria Rychlik

2.     Jakub Gloger

3.     Paulina Han

Wyróżnienie – Kamil Przymeński

Wyróżnienie – Natalia Łatka

Klasy IV-VI SP

1.     Alicja Walkowiak

2.     Marcelina Matuszczak

3.     Justyna Żeleźniak

Wyróżnienie – Martyna Karpińska

Wyróżnienie – Natalia Konieczna

Wyróżnienie – Aleksandra Walkowska

Kat. Gimnazjum

1.     Margareta Konieczna

2.     Klaudia Bibrowska

3.     Julia Wojciechowska

Wyróżnienie – Tomasz Marcinowski

 

Organizator imprezy Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, zwiedzającym i osobom zaangażowanym w organizację Wielkanocy w Tradycji Lipno 2015. 

 


Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2