Wakacyjny tydzień z biblioteką i GOK-iem

Jak wysoko można wspinać się w Wieży Ciśnień w Kościanie, jak rozpoznać umaszczenie konia oraz jak brzmi pozdrowienie z Gwiezdnych Wojen po angielsku. Między innymi tego mogli się dowiedzieć uczestnicy wakacji, zorganizowanych przez Bibliotekę oraz GOK w Lipnie

W tym roku zaproponowaliśmy naszym uczestnikom nie lada wyzwania. Rozpoczęliśmy od wycieczki do  Wieży Ciśnień w Kościanie. Nasze zwiedzanie wieży polegało na wspinaczce, najpierw schodami na sam szczyt do obserwatorium astronomicznego. Następnie każdy mógł założyć kask oraz uprząż, żeby zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową. Emocji nie brakowało, a wszystko odbyło się przy pełnej asekuracji instruktorów. Okazało się, że znaleźli się wśród nas prawdziwi mali alpiniści.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Jeziorek. Cała wycieczka była poświęcona koniom. Odwiedziliśmy stajnię, ale również zagrody takich zwierząt jak lama, czy kozy. Nasza pani przewodnik, podczas oprowadzania dzieci na grzbiecie konia, opowiadała nam o tych cudownych zwierzętach. Można też było pogłaskać spokojną klacz Kalderę, co zdaje się, tego dnia było ulubionym zajęciem dzieci, jak i konia. Przejechaliśmy się również wozem drabiniastym. Nie mogło również zabraknąć ogniska, kiełbasek oraz zabaw na trawie.

Kolejny dzień naszych wakacji upłynął pod hasłem: „Niech moc będzie z tobą! Zawsze”. Takim zwrotem pozdrawialiśmy się podczas wycieczki do Muzeum Dwóch Imperiów w Witaszycach, poświęconego Napoleonowi Bonaparte oraz Gwiezdnym Wojnom. Oprócz makiet przedstawiających pola bitwy Napoleona, tysięcy figurek żołnierzy, masek i mnóstwa innych gadżetów związanych z Gwiezdnymi Wojnami dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek od naszego przewodnika, prawdziwego fana imperium Napoleona oraz Star Wars.

W kolejnym dniu opanowaliśmy całkowicie Orlik w Lipnie, były zabawy, gry, pizza oraz wyczekiwana bitwa na kubeczki z wodą. Natomiast ostatniego dnia zwiedziliśmy stadion żużlowy w Lesznie, a na koniec wybraliśmy się do restauracji McDonald’s.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!