VI Międzynarodowe Warsztaty Gospel 2016

Energetyczna gospel i spontaniczna publiczność. Koncertem finałowym, w niedzielę 10 kwietnia, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie zakończyły się VI Międzynarodowe Warsztaty Leszno/Lipno Gospel Workshop 2016. Trwającą trzy dni imprezę (8-10.04) można zaliczyć do bardzo udanych. Na warsztaty zgłosiło się ok. 80 uczestników w przedziale wiekowym od 8 do 56 lat. Najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy Leszna, Gostynia, gmin: Lipno i Osieczna. Była także przedstawicielka Gorzowa Wlkp. i Wschowy. W sumie wraz z instrumentalistami, instruktorami i artystami uczestniczyło w nich ponad sto osób. W tegorocznej edycji warsztaty prowadziła Beata Bednarz i Fiona Yorke z Wielkiej Brytanii, która przyleciała do Polski w towarzystwie swojej duchowej przewodniczki - Ruth Lowe. W sobotni wieczór, 9 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbył się koncert towarzyszący, w którym wystąpił poznański chóru Gospel Joy pod dyrekcją Agnieszki Górskiej -Tomaszewskiej. Zgromadzona licznie publiczność całkowicie poddała się energetycznemu działaniu muzyki gospel i bardzo spontanicznie wyrażała swoje emocje. Nie inaczej było podczas koncertu finałowego w Lipnie. Tu również widownia świetnie się bawiła. Obu koncertów wysłuchało łącznie ok. 500 osób.

Organizator Stowarzyszenie Kulturalne ,,KONTAKTY'' w Lesznie, współorganizator Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

Impreza dofinansowana ze środków miasta Leszna.

Szczególne podziękowania: Anna Kowalczyk Mirosława i Mieczysław Kowalczyk Agnieszka i Piotr Kołodziejczyk Monika i Leszek Mikołajczak Firma KAWU Producent Makaronów Przedsiębiorstwo Handlowe HUDAK Producent Pieczarek Grzegorz Marach Delikatesy 34 p. Ewy Karwatki Pracownia Florystyczna p. Magdaleny Musielak

Maj 2018