V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Lipno 2018 pod patronatem Starosty Leszczyńskiego

V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Lipno 2018r.

Organizator:

Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie ul. Powstańców Wlkp.7, 64-111 Lipno, tel. 65-5340-921, 665-203-535

Patronat: Starosta Leszczyński, Starostwo Powiatowe w Lesznie Plac Kościuszki 4b, 64-100 Leszno

I. Cele: - Prezentacja twórczości kolędniczej, - Promocja twórców i wykonawców - Pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania - Pobudzenie twórczych zainteresowań młodego pokolenia - Prezentacja i rozwijanie talentów wokalnych i instrumentalnych wśród dzieci i młodzieży - Przegląd ma charakter konkursowy. - przegląd jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży , szkół podstawowych i gimnazjum.

II. Kategorie:

- Zespoły wokalne do 10 osób

- Zespoły wokalno-instrumentalne (akompaniament na żywo)

- Soliści w kategoriach wiekowych:

* klasy 1 - 3

* Klasy 4 – 6

* Gimnazjum

* Chóry

III. Czas i miejsce: Przegląd odbędzie się 7 stycznia 2018 roku o godz. 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie ul. Powstańców Wlkp.7, 64-111 Lipno

IV. Warunki Uczestnictwa: - Zgłoszeni soliści prezentują jedną kolędę lub pastorałkę w języku polskim, czas występu nie może przekraczać 4 min. - Soliści mogą prezentować się w formie: a’capella, z podkładem muzycznym lub z jednym akompaniatorem. - Zespoły wokalne prezentują jeden utwór. Mogą prezentować się w formie: a’capella, z podkładem muzycznym lub z jednym akompaniatorem. - Zespoły wokalno-instrumentalne prezentują dwa utwory. Organizator zapewnia zestaw perkusyjny, combo do gitary i gitary basowej, pianino cyfrowe. - Chóry prezentują dwie kolędy lub pastorałki z podkładem muzycznym lub akompaniatorem

Ilość zwrotek w utworze należy ograniczyć do Trzech!!!

Wśród osób śpiewających górną granicą wieku jest 3 klasa Wśród chórów górną granicą wieku jest 21lat. Gimnazjum. Wśród osób akompaniujących będących członkami zespołów, granicy wieku nie ma.

Organizator ustala limit zgłoszeń na 70 prezentacji!!!

V. Zgłoszenia uczestników: Karty zgłoszeń należy przesłać do GOK w Lipnie do dnia 23.12.2017 roku na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie ul. Powstańców Wlkp.7, 64-111 Lipno lub na gok@lipno.pl.

Osoby korzystające z podkładów muzycznych prosimy aby przysłały podkład w formacie MP3 na adres organizatora z dokładnym opisem .

VI. Nagrody: Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Jury powołane przez organizatora przyzna nagrody (statuetki) odpowiednio za miejsca 1-3 w każdej kategorii.

VII. Przepisy ogólne: Prosimy o przestrzeganie regulaminu zwłaszcza w kwestii języka polskiego i czasu prezentacji.

Koszty przejazdu i ubezpieczenia uczestników pokrywa instytucja delegująca.

Za bezpieczeństwo występujących odpowiadają opiekunowie.

Regulamin do pobrania na stronie www.lipno.naszgok.pl

Również na tej stronie od 4.01.2018r będą podane orientacyjne godziny prezentacji.

Organizator i Jury ma prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu. Udział w przeglądzie jest równoznaczny z akceptacją warunków regulaminu, a także wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika i wykorzystaniem materiałów audio-video przez organizatora do celów promocyjnych.

PROSIMY ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ, ABY PREZENTOWANE UTWORY BYŁY KOLĘDĄ LUB PASTORAŁKĄ. PIOSENKI O TEMATYCE ZIMOWEJ NIE BĘDĄ PODLEGAŁY OCENIE Każdy z uczestników (wokalistów) może wystąpić maksymalnie w dwóch prezentacjach konkursowych !!!