UKS Roszada Lipno na Olimpiadzie Młodzieży

Wielki sukces odnieśli zawodnicy UKS Roszada Lipno w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych WARMIA I MAZURY 2016, która odbyła się w miejscowości Bęsia Gmina Kolno.

W zawodach organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dwa medale wywalczyli chłopcy w kategorii do 13 lat, zloty Amadeusz Zyber-Moszak i brązowy Tymoteusz Myszuk. Pozostali nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca i zdobywali punkty do klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej. W kategorii do 10 lat wśród chłopców 6 miejsce zajął Samuel Kątny a   wśród dziewcząt 12 miejsce Wiktoria Gawron, do 13 lat wśród chłopców 13 miejsce zajął Jakub Okupniczak a wśród dziewcząt 7 miejsce Zuzanna Ruta i 12 miejsce Aleksandra Walkowska. W klasyfikacji najlepszych klubów w Polsce UKS Roszada Lipno zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając OKS Sokół Wrocław i UKS Struga Marki. W klasyfikacji województw Wielkopolska zajęła 2 miejsce, zwyciężył Dolny Śląsk a 3 miejsce zajęło Mazowsze. W Olimpiadzie wystartowało 56 najlepszych warcabistów z całej Polski, którzy musieli wcześniej przejść przez eliminacje strefowe i baraże. Województwo Wielkopolskie reprezentowało 11 zawodników w tym 7 z UKS Roszada Lipno, 2 z UKS Komorzanka Komorze oraz po 1 z LKS Zuch Rychlik i UKS Lokator Gniezno. Zwycięscy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować Polskę w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Pińsku na Białorusi. Zaszczytu togo dostąpili Amadeusz Zyber-Moszak z Lipna, Malwina Bajkowska z Wrocławia, Agata Flisikowska z Rychlika i Tobiasz Weber z Baszni Dolnej.