Nowości książkowe!

Nowe książki czekają już na Was drodzy Czytelnicy, w bibliotece w Lipnie. Prezentujemy wybrane tytuły. Zapraszamy!

J. Armbruster „Arabska wiosna” – najbardziej aktualny komentarz do wydarzeń, którymi nadal żyje cały świat. Armbruster jest korespondentem niemieckiej telewizji, był na miejscu gdy wiosną 2011 wybuchła arabska rewolucja. Tunezja, Egipt, Jemen, Syria. Czy demokracja i islam nie wykluczają się? Czy demokracja jest możliwa w tym regionie?

 

A. Pérez-Reverte „Cierpliwy snajper” –  graffiti, street art i śmiertelne zagrożenie. Wielokrotnie nagradzany hiszpański pisarz, „ulepszona wersja Spielberga z domieszką Umberto Eco”, tym razem zabiera nas w pościg ulicami Madrytu, Lizbony i Neapolu za tajemniczym Snajperem. Na podstawie innej jego powieści „Klub Dumas” Polański nakręcił „Dziewiąte wrota”.

 

Monika Jaruzelska „Towarzyszka Panienka” – jak wyglądało życie córki generała? Jak Monika Jaruzelska wspomina spotkania z Fidelem, głowami państw, papieżem? Znane fakty z zupełnie innej perspektywy, z domieszką ironii i zaskakujących wniosków.

 

Ewa Chodakowska „Przepis na sukces” – według Chodakowskiej żadna dieta nie ma sensu, jeśli nie uzupełnimy jej aktywnością fizyczną. Instruktorka przedstawia 150 szybkich, zdrowych i smacznych przepisów, a do książki dołączona została płyta DVD z treningiem na płaski brzuch.

 

Maciej Stuhr „W krzywym zwierciadle” – to zbiór felietonów publikowanych na łamach „Zwierciadła”. Humor, ironia, dystans, ciekawe refleksje i zaskakujące puenty. Maciej Stuhr o celebrytach, politykach, portalach plotkarskich i codzienności. Tak, można się popłakać ze śmiechu, ale i pogrążyć w zadumie.

 

H. Murakami „Norwegia Wood” – nostalgiczna opowieść o tym jak Watanabe w atmosferze końcówki lat sześćdziesiątych staje się dojrzałym mężczyzną. Jazz, wolna miłość, protesty studentów i dramatyczne doświadczenia bohaterów. Książka napisana pięknym językiem przyniosła autorowi ogromny rozgłos, w Japonii przeczytał ją już chyba każdy.

 


Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2