I Gminne Wspólne Czytanie w Bibliotece - podsumowanie

Drodzy Czytelnicy!

11 maja br. zorganizowaliśmy święto czytania. Mogliśmy posłuchać ciekawych interpretacji tekstów, wybranych przez zaproszonych gości oraz zaprezentowanych przez uczestników naszego konkursu „Mistrz słowa”. Cieszymy się niezmiernie, że mamy tak uzdolnionych młodych mieszkańców naszej gminy. Postanowiliśmy docenić dzieci i młodzież, fundując takie nagrody w konkursie jak czytniki e-booków za zajęcie pierwszego miejsca, nagrody książkowe za drugie miejsce oraz gry logiczne za trzecie miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, wszystkim szkołom z Gminy Lipno za współpracę i przygotowanie uczniów, jurorom, zaproszonym gościom oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu. Biblioteka po raz pierwszy zorganizowała takie wydarzenie, mamy nadzieję, że wspólne gminne czytanie stanie się tradycją i za rok ponownie się spotkamy! Oto lista laureatów konkursu:

kategoria Szkoła Podstawowa

I miejsce – Maciej Stachowiak (fragment: „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwa)
II miejsce – Dorota Walewska (fragment: „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicz)
III miejsce – Arkadiusz Biały (fragment: „Opowieści z Narnii”, C. S. Lewis)

kategoria Gimnazjum

I miejsce – Jakub Musielak (fragment: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkien)
II miejsce – Marcelina Musielak (fragment: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkien)
III miejsce – Adrianna Korbel (fragment: „Pan Tadeusz”, A. Mickiewicz)

Skład jury: Tadeusz Hofmański (przewodniczący), Halina Kozłowska, Halina Karolewicz, Krzysztof Taciak, Agnieszka Kozłowska

Maj 2018