Energetyczny Wieczór Brzmień

W czwartkowy wieczór, 17 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie zaprosili mieszkańców na niecodzienny koncert. W „Galerii na piętrze” kilku artystów zaprezentowało poezję w różnych jej odsłonach.

Swoją poetycką twórczość przedstawiła między innymi Dominika Gładek z Wilkowic, która na co dzień jest wolontariuszką w fundacji Młodzi w Uzależnieniu, gdzie prowadzi warsztaty terapii zajęciowej. Dominika od pięciu lat jest związana z Leszczyńskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury. Jej wiersze ukazały się w tomiku “Zegar i serce”, prezentującym twórców związanych z Lesznem.

Kolejna poetka Anita Firlej mieszka w Mieczewie pod Poznaniem, urodziła się w 1990 r. w Poznaniu. Ukończyła szkołę w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza  w Poznaniu, interesuje się całym otaczającym światem natury. Obecne pracuje jako grafik komputerowy oraz nauczyciel rozwoju osobistego na zasadach wolontariatu. Niestety nie mogła zjawić się osobiście, przesłała nam jednak nagranie, w którym recytuje swój wiersz. Anita nazywa siebie poetką serca i w swojej twórczości przypomina jak czerpać radość i szczęście z małych i prostych rzeczy. Jej poezja zmusza do przemyśleń, ale również pozytywnie nastraja.

Podsumowaniem naszego wieczoru był niezwykle energetyczny koncert LOOVAR w wykonaniu Karoliny Wojtko, która pochodzi z Wilkowic oraz Łukasza Makosa. Muzyka, którą prezentują inspirowana jest jazzem, folkiem i muzyką etniczną. To również tworzone wariacje loopowe w oparciu o takie instrumenty, jak: piano, perkusja, daxophon, saxofon, klarnet, bębny, balafon, które połączone są z muzyką graną na żywo. W zaprezentowanych utworach można było usłyszeć śpiewaną lub rapowaną poezję Tuwima oraz autorskie teksty Karoliny Wojtko.

Dziękujemy artystom oraz przybyłym gościom, już teraz zapraszamy Państwa na kolejne kameralne koncerty w „Galerii na piętrze”.