APLAUZ UŚMIECHU dla Karoliny Mikołajczak

Kolejny sukces Karoliny Mikołajczak. Młoda wokalistka z Lipna, reprezentowała Gminę Lipno, Szkołę Podstawową  w Lipnie i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie na 36 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Wszystko zaczęło się na początku tego roku, kiedy to Karolina wzięła udział w eliminacjach. Przeszła je wtedy pomyślnie i to już była duża radość, awansować do zmagań finałowych. No i nadszedł czerwiec. Środa 10 czerwca 2015 roku. Wyjazd do Konina na próby przed koncertem Finałowym, kwalifikującym do udziału w ścisłym finale. Czwartek 5:30 rano, wyjazd do Konina aby zaprezentować się przed Jury. A w Jury same znakomitości : Zbigniew Górny, Janusz Tylman, Danuta Błażejczyk, Wanda Kwietniewska i Maria Sadowska. Nadszedł czas występu. Karolina ja zawsze wyszła na scenę odważnie i bez tremy . Zaprezentowała piosenkę pt. Kapelusze . Cytując słowa piosenki „ Kapelusze nosić  muszę a głowę mam bardzo lekką…” lekko i bardzo pięknie zabrzmiał głos Karoliny skrywany pod pięknym kapeluszem. Powrót do domu i długie oczekiwanie na wyniki koncertu finałowego. Wreszcie ok. godz. 23:00 pojawiły się wyniki. Sprawdzamy i …. Ogromna radość bo wśród laureatów i nominowanych do sobotniego koncertu galowego jest nazwisko Karoliny Mikołajczak. No i prawie jak w Opolu. Sobota do południa minęła na próbach technicznych do wieczornej gali.  A wieczorem? Gdyby w tym samym czasie oglądać transmisje z festiwalu Opolskiego i festiwalu w Koninie, to poza tym , że na scenie w Koninie występują dzieci i młodzież nie zauważono by żadnej różnicy. Piękny Koniński amfiteatr, piękna scena z profesjonalną scenografia, profesjonalnym światłem i dźwiękiem sprawiały , że dla dzieci to właśnie Konin jest ich Opolem. To Konin być może jest wstępem do tego, by za kilka lat wystąpić na scenie Opolskiego amfiteatru. Prowadzącym koncert galowy był Tomasz Kamel. Karolina Mikołajczak zdobyła APLAUZ UŚMIECHU. Zdobyła wszystko co można było zdobyć w jej kategorii. Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A rodzicom Karoliny gratulujemy tak zdolnej córki i dziękujemy za zaangażowanie jakie wkładają w rozwój jej talentu.

Filmik z koncertu galowego można zobaczyć na : https://youtu.be/AzdSP6jFOFg

Sierpień 2018